Veterinarijos klinikos Kaune, didmeninė prekyba šunų ir kačių maistu

Dažniausiai užduodami klausimai


1. Kokiu pašaru šerti augintinį?

Įsigijus augintinį reikia nuspręsti, kuo jį maitinsite. Jei maitinsit namie ruoštu pašaru, būtina jį subalansuoti, pridėti vitaminų. Tokio maisto pagrindinė sudėtinė dalis turi būti mėsa. Paprastai pasakius netinka duoti košę su mėsa, reikėtų duoti mėsą su koše, daržovėmis. Jei nusprendėte augintinį maitinti sausu pašaru, svarbu rinktis tokį kuriame yra nemažiau kaip 40proc. mėsos. Tai pagrindinis kriterijus. Jei jūsų augintinis alergiškas, sausą maistą reiktų rinktis su ėriena ar žvėriena. Kokį maistas geriausias būtent jūsų augintiniui, patars vaistininkas ar veterinaras.

2. Ar gerai visą laiką gyvūną šerti tik sausu maistu?

Dažnai keisti maistą nėra gerai, nes gyvūno virškinimo sistema prisitaiko prie tam tikros rūšies pašaro ir išskiria jam suvirškinti reikalingų fermentų kiekį. Pakeitus sausą maistą į namie gamintą, virškinimo sistema turi persitvarkyti. Grįžtant atgal prie sauso vyksta tas pats. Todėl tai gali sukelti virškinimo problemas. Taigi maitinkit augintinį sausu pašaru, kartais pakeisdami jo rūšį.

3. Kada reikia naudoti vaistus nuo blusų ir erkių, ar jie nekenksmingi?

Blusos gyvybingos visus metus, todėl reikia pastoviai naudoti profilaktikos priemones. Tam tinka spec. antkaliai ar lašai. Erkės aktyvios šiltuoju metų sezonu. Tačiau dažnai jų sutinkama anksti pavasarį ir rudenį. Todėl patarčiau tik nutirpus sniegui imtis profilaktinių priemonių ir naudoti jas iki lapkričio mėn. Jei naudosite tinkamos koncentraijos vaistus, jie nesukels jokių sveikatos pakitimų.

4. Ar mano augintiniui reikia vitaminų?

Vitaminų organizmui trūksta rudenį ir pavasarį, tuo metu reikia augintiniui duoti vitaminų kompleksą. Tuomet nenusilps gyvūno imunitetas ir nebus sveikatos sutrikimų. Kitais atvejais apie vitaminų pasitarkit su veterinaru.