Veterinarijos klinikos Kaune, didmeninė prekyba šunų ir kačių maistu

Dažniausiai užduodami klausimai


1. Ar reikia ir kada vakcinuoti augintinį?

Taip, vakcinuoti reikia. Tai padės apsisaugoti nuo labai pavojingų infekcinių ligų. Šuniukai esant rizikai užsikrėsti pirmą kartą vakciniuojami 6 sav. tada 8sav. ir 12 savaičių amžiaus. Jei ligų rizika mažesnė pirmą kartą vakcinuoti galima 8sav. ir revakcinuoti 12 savaičių amžiaus. Taip pat vakcinuojami ir šeškai. Kačiukus pirmą kartą vakcinuoti reikia 3mėn. ir revakcinuoti 4mėn. amžiaus. Atminkit, kad prieš vakcinaciją būtina suduoti vaistus nuo kirminų.

2. Ar reikia ir kada kastruoti/sterilizuoti gyvūną?

Norint išvengti su lytine sistema susijusių ligų, augintinį kastruoti/sterilizuoti reiktų 6-9 mėn. amžiaus. Taip iki minimumo susmažinama rizika ateityje išsivystyti pieno liaukų ar prostatos navikams.

3. Ką reikia žinoti norint keliauti į užsienį?

Norint išvykti gyvūnas turi būti ženklintas (turėti mikroschemą), turėti eur. pasą (mėlynas). Taip pat vyresni nei 3mėn. amžiaus gyvūnai turi būti vakcinuoti nuo pasiutligės, ji įsigalioja praėjus ne mažiau kaip 21d. ir ne daugiau kaip 364d.  Prieš kelionę veterinaras turi patikrinti gyvūną, suduoti jam vaistus nuo kirminų ir tai pažymėti pase.

4. Ar reikia gyvūnams kirpi nagus?

Nagus reikia kirpti visiems gyvūnams. Mažiems- dažniau (kartą per mėnesį), didesniems – rečiau. Šunims stovint nagai neturi liesti žemės. Katėms, neeinančioms į lauką, nagai kerpami bent kartą per mėnesį. Taip pat ir triušiams, tačiau jiems kartais reikia trumpinti ir dantis.

5. Mano šuo turi „per daug“ dantų.

Dantis gyvūnai keičia 6-7 mėn. amžiaus. Didesnių veislių šunims jie iškrenta, mažų veislių – dažnai prireikia veterinro pagalbos. Kai naujas/nuolatinis dantis pasiekia pusę pieninio danties ilgio, reikia kreiptis pas veterinarą. Jis pasakys kaip elgtis toliau. Taip pat būtina valyti dantis, ypač tai svarbu mažų veislių šunims, nes dėl susikaupusių apnašų išsivysto dantenų uždegimas, ima klibėti ir gali iškristi dantys.